Malowanie bawialni i sal zabaw

Pianka PUR dla Twojego domu
Pianka PUR – ocieplanie nie tylko dla domu
Grudzień 3, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Grudzień 21, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby uwielbiają gry. W czasie zabaw nie tylko przyjemnie spędzają czas, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to świetny pomysł na spędzenie popołudnia. Są one ciekawą alternatywą piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Bawialnie to także miejsca, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy stworzyć idealne miejsce do gier dla milusińskich, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór kolorów i motywów występujących w bawialniach. Ściany można na dodatek upiększyć za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Kolory w świecie malucha mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one stymulować rozwój szkraba: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak istotny jest przemyślany dobór barw i zachowanie harmonii między nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa dziecko gdy maluje albo rysuje, najczęściej obrazuje jego stan emocjonalny. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale najczęściej spotykane są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dodatki inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Jest w czym wybierać. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Dobrym patentem na wystrój sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim rysunkom nie tylko udekorujemy ściany, ale także rozbudzimy kreatywność malucha. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – dobór kompozycji

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Gdy wybierzemy jako temat przewodni rysunku na przykład: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – wybór farby

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Tyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. Idealnie sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, że pośród dzieci są także uczuleniowcy. Dlatego tak istotny jest wybór bezpiecznych substancji.

Plusy

Wykorzystanie tego typu rysunku jako dekoracji wszystkich sal zabaw to świetny patent na wyróżnienie się na tle konkurencji, a teraz ma to duże znacznie. Maluchy zapamiętają piękne motywy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy ukryć jej braki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu plastyków zachęca do skorzystania ze swoich usług. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Wykorzystanie postaci z bajek ważne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok