Paintball laserowy a tradycyjny

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Grudzień 21, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych
Styczeń 10, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Obecnie osoby w różnym wieku nierzadko lubią być zaskakiwani. Nie zadowala nas już zwykłe wyskoczenie na piwo, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na ciekawą wspólną rozrywkę pracowników lub spędzenie czasu z grupą przyjaciół został paintball. Wybrani fani tej nie stroniącej od mocnych wrażeń rozgrywki wybrali laser tag – częstokroć obwoływany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie widzimy najważniejsze dysproporcje między obiema dziedzinami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Po pierwsze – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej kategorii paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort został zredukowany do minimum. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz pamiętając o tych argumentach – strzelanie przy pomocy wiązki światła ma swoje widoczne plusy.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się zarówno walczących jak i otoczenie. Nie trzeba zapewnić wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej batalii może przypatrywać się rzesza fanów, usadowiona bardzo blisko serca rozgrywki.

Zastanówmy się teraz – co wiemy o świetle, które emituje broń, używana przy paintballu laserowym. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, totalnie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu uczestnicy i publiczność poczują się komfortowo.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich musimy przywołać temat ubioru do gry w laser tag. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, przyśpieszone bicie serca i cudowna zabawa idą w parze z zaawansowanymi osłonami i mundurami stylizowanymi na wojskowe. Na pewno to grube ubranie jest problematyczne, gdy rządzi odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Kombinezon może być praktycznie dowolny, i dlatego zyskujemy swobodę oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – powiększa się liczba przyszłych żołnierzy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a jeśli dopilnują odpowiednich środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – choć nierzadko będzie w tej sytuacji wymagane specjalne zezwolenie od opiekuna. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Najprawdopodobniej lwia część czytających choć raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Dziś laser tag powoduje, iż przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – podczas gry w laser tag nie działa reguła, że po jednym błędzie zostajecie wyeliminowani. Dobre rozwiązanie? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Profesjonalna spółka proponująca możliwość pogrania w laser tag zapewne będzie się starała odwzorować broń, wykorzystywaną przez służby wojskowe z Polski lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Rzecz jasna nie licząc samej broni, musimy mieć zamontowane czujniki, informujące nas i pozostałych o skutecznym strzale lub wypadnięciu z gry. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wyposażenie sprzętu w niebanalne elementy, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia rozgrywki i poczucia się jak profesjonalny zawodnik wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag już bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Przywołaliśmy już sporo zalet laser tagu. Wszystkie one, w parze z dość niskimi cenami powodują, że ten model zabawy stał się obiecującym konceptem na przeżycie popołudnia/wieczoru w gronie dobranej paczki, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Panu Młodemu zjawiskowy wieczór kawalerski. Na ten moment zwyczajna impreza w klubie nie musi być wszystkim, a paintballowa konfrontacja połączy dobrą zabawę z odpowiednią dawką emocji, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Warte podkreślenia jest to, iż można go zorganizować zarówno w dużej hali jak i na ogrodzie działkowym.

Ta forma paintballa może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz poprowadzić niestandardową godzinę WF-u czy zorganizować wychowankom letnisko.

To trzeba mieć na uwadze – przeważająca część oferujących paintball wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę zwiększoną sławę laser tagu, należałoby zagwarantować sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, zaleca się przybycie trochę przed terminem oraz oswojenie się ze standardami, obowiązującymi na terenie obiektu proponującego rozgrywkę. Gdy już wszystko będzie gotowe, sentymenty zostawiamy przed wejściem i rozpocznie się wiekopomne starcie!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok