Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
Marzec 16, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 18, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z nas czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy wiecie czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa indyjskiej religii, chociaż w ogóle to określenie nie jest powiązane z mistycyzmem jak i magią. Hirsutyzm to dolegliwość na którą cierpi wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to profesjonalny termin nazywający po prostu nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą mogą chorować na tą dolegliwość, choć większość mężczyzn lubi mieć ciało pokryte dość obfitym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to osobisty koszmar.

U dziewczyn zapadających na hirsutyzm włoski rosną w nadmiernej ilości na rozmaitych partiach ciała – w strefach bikini, na łydkach i co najbardziej uciążliwe na brodzie. Musicie potwierdzić, że włosy na urokliwej, dziewczęcej buzi nie prezentują się estetycznie i kusząco. A w sumie każda z pań pragnie być zauważana i elegancka.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu redukuje zbędne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to środek bezpieczny, szczególnie polecany osobom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej wyjątkowej choroby, oddziałując na wygodę pacjentów.

Jeżeli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, koniecznie zaznajom się z poniższym informatorem dotyczącym procesie epilacji, jak i leczenia hirsutyzmu.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm przejawia się nadmiernym owłosieniem w nietypowych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, gęste włosy wzrastają nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale także na buzi, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako defekt kosmetyczny. Czasem jest produktem ubocznym zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u pięknej 100% dziewczyny pojawia się niewielka bródka? Żeński organizm produkuje równocześnie estrogeny ( kobiece hormony), jak i androgeny, czyli hormony płci męskiej. Czasami zdarza się, że w efekcie destabilizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają wydzielać zbyt dużo hormonów płci męskiej. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Następnymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za rozwój zbędnego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne także sterydy (wykorzystywane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili dostrzeżenia początkowych symptomów hirsutyzmu zaleca się spotkanie u specjalisty. Po gruntownym badaniu udokumentuje on diagnozę i zaaplikuje stosowne lekarstwa, lub podkreśli, że nadmierne owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wtedy najdoskonalszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. W trakcie paru wizyt raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosów.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym jedynie do osób cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że depilacja laserem całkowicie usuwa włosy z dowolnej części ciała. I tak, mają rację Ci którzy deklarują, że jest to zabieg bezbolesny. Należyte skonfigurowanie lasera do specyfiki skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrwałe są Twoje włosy. W każdym razie wynik końcowy jest taki – dogłębne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włoski nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda fachowa nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest długotrwałe naruszenie struktury włosa, który przestaje wzrastać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Spowodowane jest to ciągiem wzrostu włosa. Promień lasera przyswajany jest wyłącznie przez włosy, które zauważalne są na skórze. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają wymaganej ilości wysyłanego promieniowania właściwej do ich osłabienia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak wspomina duża liczba osób, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Czarne włosy rosnące na twarzy zanikają po paru wizytach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zaskakuje nas, że panie z hirsutyzmem preferują tą korzystną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie jedynie zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich dziewczyn, u których zbędne owłosienie przynosi spore kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla własnego komfortu? W takim razie umów się na konsultację w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, gabinet proponuje profesjonalną depilację laserową przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Chcesz mieć piękną i zadbaną skórę? My Ci w tym pomożemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: depilacja Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok