Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych

Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy a tradycyjny
Grudzień 27, 2017
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 15, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Wzmożona aktywność na basenie może odczuwalnie zreperować Wasz stan zdrowia. Może się to wydawać truizmem, lecz wciąż duży odsetek otaczających nas jednostek nie wie jak wiele może zyskać, kiedy zaprowadzi swojego syna lub córkę na basen, na przykład na pływanie niemowląt lub samodzielnie uda się i skorzysta z szerokiej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać bardzo wiele, zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wiele par głowi się, jak zagwarantować małemu dziecku zrównoważony i skuteczny rozwój. Dobrym rozwiązaniem może być zapisanie takiego dziecka na pływanie niemowląt. Dlaczego jest to rekomendowane? Głównie dlatego, że opiera się ono na wspomaganiu naturalnego rozkwitu niemowlaka. Ambicją pływania niemowląt będzie w pierwszej kolejności podparcie reakcji płodowych, na jakich wyspecjalizowany trener powinien się opierać. Celem każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest przygotowanie dobrych obszarów dla niemowlęcia. Dziecko mające na koncie od kwartału do 36 miesięcy nie powinno przebywać w zbiorniku wodnym więcej niż 30 minut, a temperatura powinna mieć podczas zajęć przynajmniej 31 stopni Celsjusza. Treningi nie są przesadnie zaawansowane, i zawsze polegają przede wszystkim na miłym spędzeniu czasu. Rodzice winni zyskać przekonanie, że pływanie niemowląt nie stanie się dla ich ukochanego potomka czymś stresującym. Jeżeli zdecydowałeś się wysłać swoje maleństwo na proponowane w tym artykule lekcje, nie próbuj przyoszczędzić czasu na przejrzeniu opinii w internecie. Dowiedzmy się także, czy kadra ośrodka oferującego pływanie niemowląt jest kompetentna. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Sprawa oswajania się z wodą wymaga poświęcenia przynajmniej 3-4 lat. Kiedy już nasze maleństwo lekko podrośnie, możemy go zacząć wdrażać w fazę przejściową między oswajaniem się z wodą, a faktyczną długą lekcją pływania. Dla brzdąców w wieku od trzech do czterech lat, najlepsze będzie kształcenie poprzez zabawę. Pora już na poznanie zmian pozycji, spraw związanych z odpowiednim wślizgiwaniem się do wody i – co będzie ogromnie ważne, przyswojenie chwytów przyborów służących do pomocy.

Dla dzieciaków starszych niż 4 lata, rekomendujemy już nieco bardziej zaawansowaną kwestię. Przyszła pora na naukę osobiście z nauczycielem w basenie i zapoznanie się z podanymi kwestiami:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Przyjęło się, że w tym wieku brzdące mogą już przepłynąć o własnych siłach ok. 10 metrów. Dobrze by było, aby po zakończeniu kursu zweryfikować umiejętności w obecności instruktora.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepszym modelem nauki pływania jest konsekwentne nabywanie sprawności. Dzieci, które ukończyły 6 lat i za chwilę pójdą do szkoły, powinny przejść do etapu szkolenia zaawansowanego. Szkolenia na basenie sportowym mają mają na celu ogarnięcie wybranych stylów pływackich, np. często spotykanego kraula, stylu motylkowego oraz klasycznego.

Zajęć na pływalni, takich jak nauka oraz poprawa umiejętności pływania nie brakuje już także dla młodzieży i dorosłych. Nic złego w tym, iż pragniemy nadrobić coś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania wpływa pozytywnie na zdrowie oraz stan fizyczny naszego kręgosłupa i wiele więcej.

Aqua fitness, rehabilitacja – to wszystko na basenie

Aktywność w wodzie – z czego jedynie należy się cieszyć – jest codziennością dla wielu osób. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na jakie obecnie wybiera się ogrom dziewczyn. Nie powinno to dziwić – połączenie muzyki, ruchu i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest przy tym bezpieczny i szczególnie uniwersalny. Woda zmniejsza efekt ciążenia, a gdy wytypujemy właściwy ośrodek zapewniający przykładowe ćwiczenia – wtenczas specjalistyczny sprzęt, w jaki ośrodek jest zaopatrzony sprawi, iż będą mogły w nich wziąć czynny udział osoby z kontuzjami lub też nie umiejące zbyt dobrze pływać.

Przyjemność, jaką powodują aktywne warsztaty przy muzyce to jedno, lecz pływalnia to też wspaniałe podłoże do rewalidacji. Dzięki treningom możemy w istotny sposób wesprzeć rehabilitację lądową u starszego pokolenia. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Małoletnim rekomendujemy też pływanie korekcyjne, które może pomóc w walce z nieprzyjemnymi wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego potrzebne są bazowe sprawności pływackie. Skontaktowanie się z ekspertem jest tutaj niezbędne. Taki ekspert będzie miał specjalistyczną wiedzę o tym, jakie urazy można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej ?

Osoby, którym spodobały się ćwiczenia na basenie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy jest koncepcja Halliwick, czyli dziedzina uczenia uczestniczenia w zajęciach na basenie. Jest on przeznaczony dla instruktorów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy pragną prowadzić zajęcia z osobami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Odbycie takiego szkolenia przyznaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak już zdążyliśmy pokazać, pomysłów na aktywność na pływalni jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Od pewnego czasu miasta zazwyczaj zawierają nowoczesne pływalnie, czekające na wszystkich amatorów pływania.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok